API Delevan Inc. S1812R-392J
S1812R-392J
Part No.:
S1812R-392J
Datasheet:
ShinYuaS1812R-392J.pdf
Description:
FIXED IND 3.9UH 487MA 840MOHM SM
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
3.9 µH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
487 mA
DCResistance(DCR):
840mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
56MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz