API Delevan Inc. S1812R-561J
S1812R-561J
Part No.:
S1812R-561J
Datasheet:
ShinYuaS1812R-561J.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 735MA 370MOHM SM
Material-Core:
Iron
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
735 mA
DCResistance(DCR):
370mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
185MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz