Actuonix Motion Devices Inc S20-15-30-B
S20-15-30-B
Part No.:
S20-15-30-B
Manufacturer:
Actuonix Motion Devices Inc
Category:
Electric Actuators-Cylinders
Package:
Datasheet:
ShinYuaS20-15-30-B.pdf
Description:
STEPPER MTR HYB LINEAR ACT 3.9V
Packaging:
Retail Package
Series:
S20
ProductStatus:
Active
Type:
Linear Actuator
MotorType:
Stepper, Bipolar
StrokeLength:
0.591 (15.00mm)
LoadForce(Dynamic):
LoadForce(Static):
Speed:
DutyCycle:
100%
Voltage-Rated:
3.9VDC
Construction:
Ball Screw
Accuracy:
Acceleration:
Features:
GearReductionRatio:
FeedbackType:
TerminationStyle:
Wire Leads with Connector
OperatingTemperature:
-10°C ~ 40°C