Riedon S3-100RJ8
S3-100RJ8
Part No.:
S3-100RJ8
Manufacturer:
Riedon
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
6327 J-Lead
Datasheet:
ShinYuaS3-100RJ8.pdf
Description:
RES SMD 100 OHM 5% 3W 6327
  • Related Categories
Package/Case:
6327 J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
S
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
Composition:
Wirewound
Features:
Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
TemperatureCoefficient:
±20ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 275°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.626 L x 0.272 W (15.90mm x 6.90mm)
Height-Seated(Max):
0.268 (6.80mm)