Riedon S4-57R6F8
S4-57R6F8
Part No.:
S4-57R6F8
Manufacturer:
Riedon
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
4525 J-Lead
Datasheet:
ShinYuaS4-57R6F8.pdf
Description:
RES SMD 57.6 OHM 1% 2W 4525
  • Related Categories
Package/Case:
4525 J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
S
ProductStatus:
Active
Resistance:
57.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
2W
Composition:
Wirewound
Features:
Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
TemperatureCoefficient:
±20ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 275°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.449 L x 0.252 W (11.40mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
0.197 (5.00mm)