Omron Automation and Safety S8FS-G15024C-R
S8FS-G15024C-R
Part No.:
S8FS-G15024C-R
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
S8FS-G15024C-R.pdf
Description:
PS 150W 24V 6.5A DIRCT RMTCTRL
Packaging:
Bulk
Series:
S8FS-G
ProductStatus:
Active
Type:
Enclosed
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input:
85 ~ 264 VAC, 80 ~ 370 VDC
Voltage-Output1:
24V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
6.5 A
Current-Output2:
Current-Output3:
Current-Output4:
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
156W
Applications:
Industrial, ITE (Commercial)
Voltage-Isolation:
3 kV
Efficiency:
88%
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C (With Derating)