Omron Automation and Safety S8JX-P30048C
S8JX-P30048C
Part No.:
S8JX-P30048C
Manufacturer:
Omron Automation and Safety
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ShinYuaS8JX-P30048C.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 300W
Packaging:
Bulk
Series:
S8JX-P (300W)
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Enclosed
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input:
85 ~ 264 VAC
Voltage-Output1:
48V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
7 A
Current-Output2:
Current-Output3:
Current-Output4:
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
300W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage-Isolation:
Efficiency:
78%
OperatingTemperature:
-10°C ~ 70°C