CTS-Frequency Controls SA254168F35HAR
SA254168F35HAR
Part No.:
SA254168F35HAR
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaSA254168F35HAR.pdf
Description:
CRYSTAL 16.8000MHZ 10PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SA254
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
16.8 MHz
FrequencyStability:
±50ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
10pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
150 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)