KEMET SC-04-D050
SC-04-D050
Part No.:
SC-04-D050
Manufacturer:
KEMET
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaSC-04-D050.pdf
Description:
CMC 50UH 4A 2LN TH
Packaging:
Tray
Series:
SC
ProductStatus:
Active
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
50 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
4A
DCResistance(DCR)(Max):
25mOhm
VoltageRating-DC:
250V
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
25°C ~ 105°C
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.984 L x 0.748 W (25.00mm x 19.00mm)
Height(Max):
0.984 (25.00mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaSC-04-D050.pdf
1. How to order SC-04-D050 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SC-04-D050 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SC-04-D050?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SC-04-D050.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SC-04-D050 pin diagram, SC-04-D050 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SC-10-10J SCF20-05-1100 SC-10-30J SC-04-200JV SC-30-100
Part Number SC-10-10J SCF20-05-1100 SC-10-30J SC-04-200JV SC-30-100
Manufacturer KEMET KEMET KEMET KEMET KEMET
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series SC SC SC SC SC
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Power Line Power Line Power Line Power Line Power Line
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency - - - - -
Inductance@Frequency 50 µH @ 100 kHz 50 µH @ 100 kHz 50 µH @ 100 kHz 50 µH @ 100 kHz 50 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max) 4A 4A 4A 4A 4A
DCResistance(DCR)(Max) 25mOhm 25mOhm 25mOhm 25mOhm 25mOhm
VoltageRating-DC 250V 250V 250V 250V 250V
VoltageRating-AC 250V 250V 250V 250V 250V
OperatingTemperature 25°C ~ 105°C 25°C ~ 105°C 25°C ~ 105°C 25°C ~ 105°C 25°C ~ 105°C
Ratings - - - - -
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.984 L x 0.748 W (25.00mm x 19.00mm) 0.984 L x 0.748 W (25.00mm x 19.00mm) 0.984 L x 0.748 W (25.00mm x 19.00mm) 0.984 L x 0.748 W (25.00mm x 19.00mm) 0.984 L x 0.748 W (25.00mm x 19.00mm)
Height(Max) 0.984 (25.00mm) 0.984 (25.00mm) 0.984 (25.00mm) 0.984 (25.00mm) 0.984 (25.00mm)