Aim Dynamics SCT-0750-010
SCT-0750-010
Part No.:
SCT-0750-010
Manufacturer:
Aim Dynamics
Category:
Current Transducers
Package:
Module, Single Pass Through
Datasheet:
ShinYuaSCT-0750-010.pdf
Description:
CURRENT SENSE MAGNALAB 10A:333MV
Packaging:
Bag
Series:
SCT-0750
ProductStatus:
Active
ForMeasuring:
AC
SensorType:
Current-Sensing:
10A
NumberofChannels:
1
Output:
Ratiometric, Voltage
Sensitivity:
Frequency:
30Hz ~ 1kHz
Linearity:
±1%
Accuracy:
±1%
Voltage-Supply:
ResponseTime:
Current-Supply(Max):
OperatingTemperature:
-20°C ~ 110°C