Aim Dynamics SCT-0750-020
SCT-0750-020
Part No.:
SCT-0750-020
Datasheet:
ShinYuaSCT-0750-020.pdf
Description:
CURRENT SENSE MAGNALAB 20A:333MV
Current-Sensing:
20A
Frequency:
30Hz ~ 1kHz
Linearity:
±1%
Accuracy:
±1%
OperatingTemperature:
-20°C ~ 110°C