Panasonic Industrial Automation Sales SF4B-A40-01(V2)
SF4B-A40-01(V2)
Part No.:
SF4B-A40-01(V2)
Manufacturer:
Panasonic Industrial Automation Sales
Category:
Machine Safety - Light Curtains
Package:
Datasheet:
ShinYuaSF4B-A40-01(V2).pdf
Description:
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 45MM
Packaging:
Box
Series:
SF4B
ProductStatus:
Active
Protection:
Arm/Foot
DetectionCapability:
45mm
ProtectiveHeight:
1590mm
NumberofBeams:
40
BeamPitch:
40mm
OperatingRange:
0.3m ~ 7.0m
Features:
Blanking, Muting Function
IngressProtection:
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
OperatingTemperature:
-10°C ~ 55°C