KOA Speer Electronics, Inc. SG73S2BTTD2212F
SG73S2BTTD2212F
Part No.:
SG73S2BTTD2212F
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaSG73S2BTTD2212F.pdf
Description:
RES 22.1K OHM 1% 1/3W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SG73S
ProductStatus:
Active
Resistance:
22.1 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.333W, 1/3W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)