JST Sales America Inc. SHR-10V-S-B
SHR-10V-S-B
Part No.:
SHR-10V-S-B
Manufacturer:
JST Sales America Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYuaSHR-10V-S-B.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 10POS 1.00MM
Packaging:
Bulk
Series:
SH
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
10
Pitch:
0.039 (1.00mm)