MEAN WELL USA Inc. SKE15B-12
SKE15B-12
Part No.:
SKE15B-12
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
5-DIP Module
Datasheet:
ShinYuaSKE15B-12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 15W
  • Related Categories
Package/Case:
5-DIP Module
Packaging:
Tube
Series:
SKE15 (15W)
ProductStatus:
Active
Type:
Isolated Module
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input(Min):
18V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
12V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
1.25A
Power(Watts):
15 W
Voltage-Isolation:
1 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
OCP, SCP
OperatingTemperature:
-25°C ~ 71°C (With Derating)
Efficiency:
82%
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
2.00 L x 2.00 W x 0.43 H (50.8mm x 50.8mm x 11.0mm)