KOA Speer Electronics, Inc. SLR1TTE114J
SLR1TTE114J
Part No.:
SLR1TTE114J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2512 J-Lead
Datasheet:
ShinYuaSLR1TTE114J.pdf
Description:
SLR SMD-RESISTOR CURRENT SENSE
  • Related Categories
Package/Case:
2512 J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SLR1
ProductStatus:
Active
Resistance:
110 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 180°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.248 L x 0.122 W (6.30mm x 3.10mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)