SolaHD SLS-15-060T
SLS-15-060T
Part No.:
SLS-15-060T
Manufacturer:
SolaHD
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ShinYuaSLS-15-060T.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 90W
Packaging:
Bulk
Series:
Silver Line
ProductStatus:
Not For New Designs
Type:
Open Frame
NumberofOutputs:
1
Voltage-Input:
100 ~ 240 VAC
Voltage-Output1:
15V
Voltage-Output2:
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Voltage-Output5:
Voltage-Output6:
Current-Output1:
6 A
Current-Output2:
Current-Output3:
Current-Output4:
Current-Output5:
Current-Output6:
Power(Watts):
90W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage-Isolation:
Efficiency:
OperatingTemperature:
0°C ~ 50°C