DB Unlimited SM3604100-1
SM3604100-1
Part No.:
SM3604100-1
Manufacturer:
DB Unlimited
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaSM3604100-1.pdf
Description:
HIGH TEMP DYNAMIC SPEAKER
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
450 Hz ~ 5 kHz
Frequency-SelfResonant:
450Hz
Impedance:
100 Ohms
Efficiency-dBA:
86.00
Efficiency-Testing:
100mm
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
250 mW
Power-Max:
500 mW
PortLocation:
Top
Shape:
Round
Material-Cone:
Polyethylenimine (PEI)
Material-Magnet:
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size/Dimension:
1.417 Dia (36.00mm)