TE Connectivity Passive Product SMA-A0102BTNL4K7
SMA-A0102BTNL4K7
Part No.:
SMA-A0102BTNL4K7
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0102
Datasheet:
ShinYuaSMA-A0102BTNL4K7.pdf
Description:
RES 4.7K OHM 0.1% 0.3W MELF 0102
  • Related Categories
Package/Case:
MELF, 0102
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SMA-A
ProductStatus:
Active
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.3W
Composition:
Metal Film
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±15ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.043 Dia x 0.087 L (1.10mm x 2.20mm)