TE Connectivity Passive Product SMA-A0207BTNT8K2
SMA-A0207BTNT8K2
Part No.:
SMA-A0207BTNT8K2
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
ShinYuaSMA-A0207BTNT8K2.pdf
Description:
RES 8.2K OHM 0.1% 1W MELF 0207
  • Related Categories
Package/Case:
MELF, 0207
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SMA-A
ProductStatus:
Active
Resistance:
8.2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
1W
Composition:
Metal Film
Features:
Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±15ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.232 L (2.20mm x 5.90mm)