United Chemi-Con SMG200VB391M22BLL
SMG200VB391M22BLL
Part No.:
SMG200VB391M22BLL
Datasheet:
SMG200VB391M22BLL.pdf
Description:
CAP ALUM 390UF 20% 200V RADIAL
Capacitance:
390 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
56mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.16 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.74 A @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.378 (35.00mm)