United Chemi-Con SMG200VB681M25DLL
SMG200VB681M25DLL
Part No.:
SMG200VB681M25DLL
Datasheet:
SMG200VB681M25DLL.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 200V RADIAL
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.62 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.43 A @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)
Size/Dimension:
1.000 Dia (25.40mm)
Height-Seated(Max):
1.575 (40.00mm)