United Chemi-Con SMG25VB101M6X11LL
SMG25VB101M6X11LL
Part No.:
SMG25VB101M6X11LL
Datasheet:
SMG25VB101M6X11LL.pdf
Description:
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
18.082Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
190 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
285 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)