United Chemi-Con SMG25VB153M25DLL
SMG25VB153M25DLL
Part No.:
SMG25VB153M25DLL
Datasheet:
SMG25VB153M25DLL.pdf
Description:
CAP ALUM 15000UF 20% 25V RADIAL
Capacitance:
15000 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5.29Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.61 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
3.8988 A @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.492 (12.50mm)
Size/Dimension:
1.000 Dia (25.40mm)
Height-Seated(Max):
1.575 (40.00mm)