United Chemi-Con SMG350VB1R0M6X11LL
SMG350VB1R0M6X11LL
Part No.:
SMG350VB1R0M6X11LL
Datasheet:
SMG350VB1R0M6X11LL.pdf
Description:
CAP ALUM 1UF 20% 350V RADIAL
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
22 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
55 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)