United Chemi-Con SMG35VB47RM5X11LL
SMG35VB47RM5X11LL
Part No.:
SMG35VB47RM5X11LL
Datasheet:
SMG35VB47RM5X11LL.pdf
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 35V RADIAL
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
12.055Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
130 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
234 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)