United Chemi-Con SMG35VB682M22DLL
SMG35VB682M22DLL
Part No.:
SMG35VB682M22DLL
Datasheet:
SMG35VB682M22DLL.pdf
Description:
CAP ALUM 6800UF 20% 35V RADIAL
Capacitance:
6800 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.053Ohm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
3.09 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
3.3372 A @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.575 (40.00mm)