United Chemi-Con SMG450VBR47M10X12LL
SMG450VBR47M10X12LL
Part No.:
SMG450VBR47M10X12LL
Datasheet:
SMG450VBR47M10X12LL.pdf
Description:
CAP ALUM 0.47UF 20% 450V RADIAL
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
13 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
32.5 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)