United Chemi-Con SMG50VB10RM5X11LL
SMG50VB10RM5X11LL
Part No.:
SMG50VB10RM5X11LL
Datasheet:
SMG50VB10RM5X11LL.pdf
Description:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
62mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
60 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
108 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)