United Chemi-Con SMG50VB392M22CLL
SMG50VB392M22CLL
Part No.:
SMG50VB392M22CLL
Datasheet:
SMG50VB392M22CLL.pdf
Description:
CAP ALUM 3900UF 20% 50V RADIAL
Capacitance:
3900 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
107mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.59 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
2.7972 A @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.378 (35.00mm)