United Chemi-Con SMG63VB332M22DLL
SMG63VB332M22DLL
Part No.:
SMG63VB332M22DLL
Datasheet:
SMG63VB332M22DLL.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 20% 63V RADIAL
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
65mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
2.81 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
3.372 A @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.866 Dia (22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.575 (40.00mm)