United Chemi-Con SMG63VB821M20SLL
SMG63VB821M20SLL
Part No.:
SMG63VB821M20SLL
Datasheet:
SMG63VB821M20SLL.pdf
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL
Capacitance:
820 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
182mOhm @ 120Hz
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.37 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
1.644 A @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)
Size/Dimension:
0.787 Dia (20.00mm)
Height-Seated(Max):
0.787 (20.00mm)