Rohm Semiconductor SML-D12D8WT86
SML-D12D8WT86
Part No.:
SML-D12D8WT86
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaSML-D12D8WT86.pdf
Description:
LED ORANGE DIFFUSED 0603 SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Series:
EXCELED™
Color:
Orange
Configuration:
Standard
LensColor:
White
LensTransparency:
Diffused
MillicandelaRating:
100mcd
LensSize:
1.20mm x 0.80mm
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
2.2V
Current-Test:
20mA
Wavelength-Dominant:
605nm
Size/Dimension:
1.60mm L x 0.80mm W