Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040C1133FB300
SMM02040C1133FB300
Part No.:
SMM02040C1133FB300
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
ShinYuaSMM02040C1133FB300.pdf
Description:
RES 113K OHM 1% 1/4W MELF 0204
  • Related Categories
Package/Case:
MELF, 0204
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SMM0204
ProductStatus:
Active
Resistance:
113 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)