Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040C3740FB000
SMM02040C3740FB000
Part No.:
SMM02040C3740FB000
Datasheet:
ShinYuaSMM02040C3740FB000.pdf
Description:
RES 374 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Resistance:
374 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)