Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040D1102BB100
SMM02040D1102BB100
Part No.:
SMM02040D1102BB100
Datasheet:
ShinYuaSMM02040D1102BB100.pdf
Description:
RES 11K OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Resistance:
11 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)