Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040E2491BB300
SMM02040E2491BB300
Part No.:
SMM02040E2491BB300
Datasheet:
ShinYuaSMM02040E2491BB300.pdf
Description:
RES 2.49KOHM 0.1% 1/4W MELF 0204
Resistance:
2.49 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±15ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)