Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02040E6200BB300
SMM02040E6200BB300
Part No.:
SMM02040E6200BB300
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
ShinYuaSMM02040E6200BB300.pdf
Description:
RES 620 OHM 0.1% 1/4W MELF 0204
  • Related Categories
Package/Case:
MELF, 0204
Series:
SMM0204
Resistance:
620 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±15ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)