Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02070C3018FBP00
SMM02070C3018FBP00
Part No.:
SMM02070C3018FBP00
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
ShinYuaSMM02070C3018FBP00.pdf
Description:
RES SMD 3.01 OHM 1% 1W MELF
  • Related Categories
Package/Case:
MELF, 0207
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SMM0207
ProductStatus:
Active
Resistance:
3.01 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.228 L (2.20mm x 5.80mm)