Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components SMM02070C3830FBS00
SMM02070C3830FBS00
Part No.:
SMM02070C3830FBS00
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
ShinYuaSMM02070C3830FBS00.pdf
Description:
RES SMD 383 OHM 1% 1W MELF
  • Related Categories
Package/Case:
MELF, 0207
Series:
SMM0207
Resistance:
383 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.087 Dia x 0.228 L (2.20mm x 5.80mm)