Souriau-Sunbank by Eaton SMS15PDH3
SMS15PDH3
Part No.:
SMS15PDH3
Manufacturer:
Souriau-Sunbank by Eaton
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYuaSMS15PDH3.pdf
Description:
CONN PLUG HSG 15POS 5.08MM
Series:
SMS
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Plug
ContactType:
Male or Female
NumberofPositions:
15
Pitch:
0.200 (5.08mm)
NumberofRows:
3
RowSpacing:
0.200 (5.08mm)