TE Connectivity Passive Product SMW5130RJT
SMW5130RJT
Part No.:
SMW5130RJT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
5329 (13573 Metric), J-Lead
Datasheet:
ShinYuaSMW5130RJT.pdf
Description:
RES SMD 130 OHM 5% 5W 5329
  • Related Categories
Package/Case:
5329 (13573 Metric), J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SMW, CGS
ProductStatus:
Active
Resistance:
130 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
5W
Composition:
Wirewound
Features:
Flame Retardant Coating, Safety
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.531 L x 0.287 W (13.50mm x 7.30mm)
Height-Seated(Max):
0.280 (7.10mm)