Vishay Dale SOMC140122K0GEA
SOMC140122K0GEA
Part No.:
SOMC140122K0GEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
ShinYuaSOMC140122K0GEA.pdf
Description:
RES ARRAY 13 RES 22K OHM 14SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SOMC
ProductStatus:
Active
CircuitType:
Bussed
Resistance(Ohms):
22k
Tolerance:
±2%
NumberofResistors:
13
ResistorMatchingRatio:
Resistor-Ratio-Drift:
NumberofPins:
14
PowerPerElement:
80mW
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.390 L x 0.220 W (9.91mm x 5.59mm)