Vishay Dale SOMC140310K0GEA
SOMC140310K0GEA
Part No.:
SOMC140310K0GEA
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
ShinYuaSOMC140310K0GEA.pdf
Description:
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 14SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
CircuitType:
Isolated
Resistance(Ohms):
10k
Tolerance:
±2%
NumberofResistors:
7
NumberofPins:
14
PowerPerElement:
160mW
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.390 L x 0.220 W (9.91mm x 5.59mm)