Vishay Dale SOMC1601220RGEA
SOMC1601220RGEA
Part No.:
SOMC1601220RGEA
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
ShinYuaSOMC1601220RGEA.pdf
Description:
RES ARRAY 15 RES 220 OHM 16SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SOMC
ProductStatus:
Active
CircuitType:
Bussed
Resistance(Ohms):
220
Tolerance:
±2%
NumberofResistors:
15
ResistorMatchingRatio:
Resistor-Ratio-Drift:
NumberofPins:
16
PowerPerElement:
80mW
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm)