Vishay Dale SOMC16016K80GEA
SOMC16016K80GEA
Part No.:
SOMC16016K80GEA
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
ShinYuaSOMC16016K80GEA.pdf
Description:
RES ARRAY 15 RES 6.8K OHM 16SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
CircuitType:
Bussed
Resistance(Ohms):
6.8k
Tolerance:
±2%
NumberofResistors:
15
NumberofPins:
16
PowerPerElement:
80mW
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm)