Vishay Dale SOMC1603330RJEA
SOMC1603330RJEA
Part No.:
SOMC1603330RJEA
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
ShinYuaSOMC1603330RJEA.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 16SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance(Ohms):
330
Tolerance:
±5%
NumberofResistors:
8
NumberofPins:
16
PowerPerElement:
160mW
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm)