Vishay Dale SOMC160356R0GEA
SOMC160356R0GEA
Part No.:
SOMC160356R0GEA
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
ShinYuaSOMC160356R0GEA.pdf
Description:
RES ARRAY 8 RES 56 OHM 16SOIC
  • Related Categories
Package/Case:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance(Ohms):
56
Tolerance:
±2%
NumberofResistors:
8
NumberofPins:
16
PowerPerElement:
160mW
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.440 L x 0.220 W (11.18mm x 5.59mm)