API Delevan Inc. SP1008-104K
SP1008-104K
Part No.:
SP1008-104K
Datasheet:
ShinYuaSP1008-104K.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 102MA 10.9OHM SM
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
102 mA
DCResistance(DCR):
10.9Ohm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz