API Delevan Inc. SP1008-153K
SP1008-153K
Part No.:
SP1008-153K
Datasheet:
ShinYuaSP1008-153K.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 232MA 2.1 OHM SMD
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
232 mA
DCResistance(DCR):
2.1Ohm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz